מאמרים וטיפים

איטום גגות – מה לעשות לפני, תוך כדי ואחרי

מבחינת הבית, האמת היא שהכל למעשה מתחיל מהגג שלנו – אם לבית או לבניין יש גג חזק ומטופל, זה יתבטא בפנים הבית עצמו, ולהיפך, גג שלא זוכה לטיפול ולתחזוקה ראויים, יכול לגרום לתקלות ולנזקים משמעותיים לנכס ולרכוש ועל הדרך גם לאיכות החיים של בני הבית, וכל זה תוך הוצאות כספיות לא מבוטלות. לכן אחד הדברים החשובים ביותר שרצוי לעשות, על מנת לשמר ולהגן על הבית, הוא איטום הגג .

קראו עוד »

המלצות על חברת איטום

החורף הוא העונה הקשה ביותר עבור מבנה הבית, אשר סופג נזקים רבים בעקבות הגשמים, גם אם הם מעטים ובתדירות נמוכה. לכן במיוחד בעונה זו רבים מחפשים המלצות על חברת איטום שיספקו להם מענה מידי ופיתרון איכותי וארוך טווח לטיפול בבעיות איטום שונות המופיעות בבית.

אחת הסיבות העיקריות לחיפוש המלצות על חברת איטום היא נזילות, כאשר בעיקר בעונה הגשומה מגלים כי ישנם מקומות רבים בבית אשר אינם אטומים כראוי. זה נובע בעיקר מבלאי טבעי באיטום המקורי של בית ישן, מטעויות אשר נעשו בעת בניית הבית, או משימוש בחומרי איטום לא איכותיים או לא מתאימים.

קראו עוד »
איטום חדרי רחצה - כך עושים זאת נכון

איטום חדר אמבטיה – כך עושים זאת נכון

איטום חדר אמבטיה הוא נושא חשוב מכדי להזניח ולהשאיר אותו לאנשים שאינם יודעים כיצד לעשות זאת נכון. לחות מתמדת אינה מתייבשת רק משום שניגבתם את הרצפה. הלחות של מי המקלחת והאמבטיה חודרת לכל מקום בקירות וברצפה, ואם לא מבצעים איטום חדר אמבטיה בצורה טובה, אין סיכוי לעצור אותה.

קראו עוד »
מחירי איטום – לצאת מהאטימות ולהתחיל לאטום את המבנה

מחירי איטום – לצאת מהאטימות ולהתחיל לאטום את המבנה

כשמדובר על הבית שלכם, על המשרד בו אתם נמצאים במשך רוב שעות היום או על כל מקום אחר אליו אתם הולכים – בין אם מדובר על הקולנוע, הקניון, המסעדה, בית הקפה או מבנים אחרים אינכם רוצים להימצא במצב בו הגשם מטפטף עליכם. אתם גם לא רוצים להימצא במבנה קר ולא אסתטי שקירותיו מלאים סדקים או חלילה לשהות במקום שמהווה סיכון בריאותי ואפילו עלול לקרוס עליכם.

קראו עוד »
איטום מרפסת מרוצפת – נמאס מהנזילות!

איטום מרפסת מרוצפת – נמאס מהנזילות!

איטום מרפסות מרוצפות הוא אינו תהליך פשוט משום שהאיטום נמצא מתחת לרצפה וקשה לאתר את מקור הבעיה. אפשר לפענח את מקור הנזילה בדרכים שונות – אפשר לסתום את המרזבים ולהציף את המרפסת, אפשר להשתמש במכשירים תרמיים ייעודיים שמזהים מאין הנזילה מגיעה ואפשר להרים חלק מהמרצפות ולבדוק היכן הבעיה. לאחר שמוצאים את מקור הנזילה יש להחליט באיזו שיטת איטום לבחור. בהמשך יש להפריד בין הריצוף שבתוך הבית ובין הריצוף שמחוץ לבית. כמו כן, יש לדאוג לניקוז מים.

קראו עוד »
איתור כשלים במרזבים

תיקון מרזבים

המרזבים שהם צינורות חלולים מניעים את המים בתוך חלל סגור מהגג של המבנה אל הקירות ומשם אל הקרקע או אל הביוב. באמצעות המרזבים ניתן לשמור על המבנה מפני הצטברות מים. כשלים במרזבים יכולים להיווצר בשל לכלוך, בוץ, חפצים או עלים שחוסמים את המרזב וכתוצאה מכך פוגעים בתפקודו. התקלות יכולות להיווצר גם בשל חבלה או בלאי, מיקום המרזב או שיפוע שגוי. כאשר המרזב אינו פועל באופן תקין עשויות להיווצר נזילות במבנה.

קראו עוד »
איתור נזילות במצלמה תרמית

איתור נזילות במצלמה תרמית

המבנה בו אנו מתגוררים מגן עלינו מפני כל מה שמתרחש בחוץ אך לפעמים גם המבנה זקוק לסיוע והגנה כדי שהוא יוכל לבצע את תפקידו כהלכה ולשמור עלינו.
המבנה יכול להינזק בשל גורמים רבים כאשר אחד מהם הוא נזילות שעשויות להיווצר בשל איטום שנעשה באופן לקוי.

קראו עוד »
מומחה איטום – מה חשוב לבדוק?

מומחה איטום – מה חשוב לבדוק?

בעלי מקצוע חאפרים שמציגים את עצמם כמומחים הינם צרה צרורה. במקרה של חאפרים שמציעים ללקוחותיהם עבודות איטום מבנים עלולה העבודה הלקויה לגרום לפגיעה בבריאות ובביטחון של הלקוחות, להפחית מערך הנכס ולגרום לבזבוז כספים ולהרבה עוגמת נפש.

קראו עוד »
איטום מקלחת

איטום מקלחת – איך זה עובד?

מקלחת בעלת רטיבות, מים הנוזלים מהתקרה, סיד וצבע שמתקלפים, עובש שמצטבר על הקירות והתקרה הם מחזות לא נעימים, לא אסתטיים ואף מסוכנים לנשימה של בני הבית.
לכן, חשוב להזמין איש מקצוע שיבדוק את סיבת הרטיבות ובמידת הצורך יבצע תיקון או שיפוץ בחדר האמבטיה.

קראו עוד »
איטום ביריעות ביטומאניות

איטום גגות במרכז- כל השיטות עבור כל מבנה

איטום גגות במרכז אפשר לבצע רק באמצעות צוותי עבודה מומחים בתחום איטום הגגות, בעלי ידע וניסיון רב, המתאימים את שיטת איטום הגג הנכונה ביותר עבור כל מבנה באופן מושלם ותמנע נזילות לדירות הממוקמות בקומות העליונות.

קראו עוד »

איטום קירות מרתף

אמנם המרתף נחשב לאחד החדרים הפחות פופולאריים בבית הישראלי ופעמים רבות מדובר בחלל שהופך למאין מחסן בו אנו שמים מגוון של חפצים חלקם בשימוש וחלקם גם לא כמו למשל אפניים אותם אנו מוציאים עם הילדים לרכיבה בימים יפים, צעצועים ישנים, רהיטים שאין להם שימוש, ציוד של הגינה וכדומה.

למרות זאת, בדומה לשאר חלקי הבית לתהליך איטום קירות המרתף חשיבות רבה ואין אנו רוצים שבעקבות איטום לקוי או כתוצאה מהזנחה של שנים הקירות יירטבו מחשיפה של גשמי החורף ויגרמו להופעה של נזילות, עובש ושאר מפגעים.

קראו עוד »
איך מוצאים מומחה איטום?

איך מוצאים מומחה איטום?

לפעמים שהייה בבית יבש, חם ונעים הוא מצב שנראה לנו מובן מאליו.
האמת היא שמספיקה עבודת איטום שאיננה מקצועית או כזו שנעשית שלא על פי כללי האיטום בכדי לגרום למצב של נזילות, חדירה של רוחות וגשמים בעונת החורף הקרה.

קראו עוד »
יריעות איטום לגג

יריעות איטום לגג

בין התהליכים החשובים והמרכזיים במטרה לשמור על ביתנו הן בחלק הפנימי והן בחיצוני הוא איטום הגג. איטום מקצועי הנעשה בהתאם לכל כללי הניקיון והאיטום תוך שימוש בחומרים איכותיים, חזקים ועמידים תוך התחשבות בסוג הגג יבטיח הימנעות מנזילות או רטיבות ויסייע לשמור על קירות ותקרת הבית יבשות ונקיות לאורך שנים רבות.

קראו עוד »
יריעות איטום לגג

איטום וזיפות גגות – איך זה עובד?

אומרים שגשמים זו ברכה, ואין לנו כל כוונה להתווכח עם זה. אבל עבור ישראלים רבים, הסובלים מהיעדר איטום ראוי בגגות ביתם, טיפות הגשם מהוות מתכון לאסון. אז כדי שבפעם הבאה שיפתחו ארובות השמיים לא תמצאו את עצמכם מייבשים שלוליות בסלון, התכנסנו כאן היום בכדי לדבר על איטום וזיפות גגות. 

קראו עוד »

איטום בתי קרקע

הצורך של שירותי איטום בתי קרקע נעשה במרבית המקרים, בשל שחיקה טבעית של מערכות האיטום. במקרים רבים אחרים, השחיקה של מערכת האיטום התרחשה טרם זמנה, וזאת בשל שימוש במערכת איטום באיכות ירודה, או תכנון והתקנה לקויים של המערכת בעת הבנייה. תהיה הסיבה אשר תהיה, השורה התחתונה זהה – אתם זקוקים לשירותי איטום, וכמה שיותר מהר.

קראו עוד »

שיקום בטון – טיפול בתפרי התפשטות

מבט קל על מבני המגורים, החנויות ושאר הבניינים הציבוריים מגלה לפעמים תמונה לא נעימה של מבנים שדורשים שיפוצים באופן בהול, במבנים אלו ניתן לראות עמודים, מרפסות וקירות מתפוררים, נפיחות, סדקים וקילופים. המראה העגום עשוי להיווצר בעקבות חבטות של רכבים, קורוזיה שגורמת לריסוק העמודים וסיבות נוספות. המבנים הללו זקוקים לשיקום בטון. כל זאת ועוד במאמר הבא.

קראו עוד »

על חשיבות חיזוק שיש במבנים

רבות כבר דובר על חיזוק המבנים במדינת ישראל. החששות מפני העלול לקרות ביום של רעידת אדמה כבר הועלו לא פעם בחדשות ובעיתונים. לצד חששות אלו, ישנו נושא חשוב לא פחות שגם לו עלולות להיות השלכות של חיים ומוות – והוא אינו זוכה לאזכורים רבים.

קראו עוד »

עד כמה חשוב איטום נכון ומה ההשלכות שלו על חיינו?

נושא האיטום הינו אחד מהנושאים החשובים ביותר בכל הקשור לבניית בית חדש או כניסה לדירה, בין אם היא מקבלן ובין אם מיד שניה. פעמים רבות, אנשים נוהגים לבדוק אין ספור פרטים, אך את נושא האיטום הם לוקחים כמובן מאליו עד שקורה נזק המחייב אותם להתעורר. לאיטום יש השלכות מרחיקות לכת על המבנה שלנו ולכן חשוב מאוד לבדוק, להקפיד ולהיערך בהתאם גם בתחום הזה.

קראו עוד »

חומרי איטום במריחה /התזה פולירטניים – מהם החומרים הללו ואילו יתרונות יש להם?

כאשר משתמשים בחומר איטום יש להקפיד לצור התאמה בינו ובין החומר ממנו עשוי המבנה או במילים אחרות – לבחור בחומרים ששייכים לאותה משפחה, אחרת העבודה תיהרס במהירות ויהיה צריך לבצע תיקונים ולאטום את המבנה מחדש.

קראו עוד »

בידוד חום וקור בגגות – מדוע הוא כל כך חשוב?

אם בעבר היה הבידוד התרמי נחוץ במדינתנו הרי שהיום עלתה דרגת חשיבותו בשל ההתחממות הגלובלית שעוררה ספקות בעבר אך מהווה עובדה ברורה בימינו. התחממות הגלובלית גורמת לטמפרטורות לעלות מאוד במהלך הקיץ וניתן לשים לב לכך שגם במהלך החורף הופך מזג האוויר לקיצוני.

קראו עוד »
איטום מרזבים

איטום מרזבים – תיקון בעיות במרזבים

המרזבים הם הצינורות החלולים שמעבירים את המים במבנה עד שהם מגיעים אל מערכת הביוב. המרזבים יכולים להיות עשויים מחומרים שונים כמו למשל: נחושת ו-PVC והם מותקנים מחוץ למבנה או בתוך המבנה. ברוב המקרים יהיו המרזבים החיצוניים מותקנים בבתים ישנים דבר שיקל על החלפתם אך יפגע באריכות ימיהם מפני שהם יהיו חשופים לפגעי מזג האוויר. המרזבים הפנימיים לעומת זאת אינם חשופים לפגעי מזג האוויר ולכן הם עמידים יותר, חסרונם הוא שאם הם תקולים צריך להחליפם ואו לבצע איטום מרזבים.

קראו עוד »
איטום ביריעות ביטומאניות

איטום ביריעות ביטומניות – מהן היריעות הביטומניות וכיצד הן תורמות לחיינו?

עבודות איטום ביריעות ביטומניות הפכה להיות נפוצה ביותר משום שבעזרת היריעות יכול האיטום להחזיק מעמד למשך זמן רב גם כאשר מזג האוויר קיצוני, בצורה זו ניתן למנוע נזילות מטרידות שעלולות לפגוע במבנה ובאיכות החיים של בני הבית.

קראו עוד »
איטום ביריעות ביטומאניות

קבלני איטום במרכז – איך בוחרים קבלן איטום?

בעונה זו מתחילים כל הדיירים וועדי הבתים לחפש את אנשי המקצוע שמתאימים להם לצורך איטום בניינים. קבלני איטום במרכז יודעים שזוהי העונה המצוינת והאידיאלית לעשות את כל העבודות לפני שמתחילה עונת הגשמים. יש לדעת כי למרות שישראל אינה מדינה גשומה במיוחד, עדיין יש בה משקעים רבים שעלולים לגרום לבעיות רטיבות ופגיעה ביסודות הבית אם לא דואגים לאיטום טוב ונכון של הבניין, מבפנים ומבחוץ.

קראו עוד »

כך תבררו מחירים לאיטום בצורה מעמיקה

בדומה למרבית הענפים בישראל, גם בתחום האיטום קיים מנעד מחירים רחב בין בעלי המקצוע השונים. בדרך כלל מחירים נמוכים מדי יעידו על טיבו של בעל מקצוע, אך מחירים מפוצצים לא בהכרח יאמרו כי היקר ביותר הוא גם הטוב ביותר. כמו בתחומים נוספים, גם בעולם האיטום, המשפט "זול בסופו של דבר עולה יקר" הוא בהחלט מתאים.

קראו עוד »

יועץ איטום מורשה ואוטם מורשה

אומרים שהדרך הכי טובה לדעת וללמוד דברים היא דרך עשיה בידיים. בעוד שאין ספק שיש הרבה אמת במשפט הזה וככל שבן אדם עוסק יותר בתחום שלו הוא לומד דברים חדשים, מתמקצע ומסוגל לספק שירות ברמה איכותיות יותר – בכל הקשור לאיטום, לא כל מי שעוסק במלאכה, הוא יועץ איטום מורשה.

קראו עוד »

הכינו את ביתכם לחורף, כל מה שצריך לדעת על איטום גגות

אחת הטעויות הנפוצות שאנשים רבים שסובלים מנזילות מרבים לעשות היא לא לעשות כלום. בחודשי החורף הגשמים עושים את שלהם והמים מוצאים את החורים בגגות שדרכם הם חודרים לתוך הבית והורסים את הקירות. דבר זה גורם למפח נפש גדול לדיירים השוהים בחלל הבית.

קראו עוד »