איטום חדר אמבטיה – כך עושים זאת נכון

איטום חדר אמבטיה הוא נושא חשוב מכדי להזניח ולהשאיר אותו לאנשים שאינם יודעים כיצד לעשות זאת נכון. לחות מתמדת אינה מתייבשת רק משום שניגבתם את הרצפה. הלחות של מי המקלחת והאמבטיה חודרת לכל מקום בקירות וברצפה, ואם לא מבצעים איטום חדר אמבטיה בצורה טובה, אין סיכוי לעצור אותה.

חדרים רטובים מועדים לפורענות בגלל הרטיבות ששוררת בהם כל הזמן. הגנו על חדר האמבטיה שלכם כדי להאריך את חייהם וכדי לשמור על תשתיות הבית מפני טחב ועובש.

רצפה יבשה אינה הוכחה לכך שהלחות לא חדרה לעומק, ובבוא הזמן הלחות והרטיבות יוכיחו את קיומן בכתמים כהים של עובש וטחב. סכנת הלחות אינה מסתכמת רק בפגם אסתטי. מדובר בסכנה בריאותית בגלל הבקטריות והעובש שמתפתחים בבית בגללם, וכמובן שגם סכנה לתשתיות וליציבות הקירות כתוצאה מהתפוררות המלט. הקפידו על הדגשים הבאים כדי להימנע מנזקים ובקשו הסברים מהקבלן כיצד ביצע את העבודה.

כיצד להקפיד על איטום חדר אמבטיה בצורה נכון?

  • איטום עוד בזמן הבנייה – ודאו שהקבלן שבונה את הבית שלכם מקפיד להשתמש בשירותי קבלן איטום כדי לבצע את האיטום נכון עוד לפני הנחת הרצפה ובשלב הנחת הצנרת בקירות וברצפה. זה חייב להיות מפורט בכל חוזה שלכם. כל חריגה גוררת נזק ותביעה נגדו.
  • הכנת השטח על ידי ניקוי – בזמן הבנייה יש לנקות את השטח ולהחליק אותו לגמרי, כך שלא יישארו שאריות.
  • איטום צנרת – יש כמה שיטות של איטום צנרת, למעלה או למטה, כל אחד לפי הדרך שלו. מה שחשוב לוודא הוא שיהיה איטום מוחלט שלהם מפני מגע עם הרצפה או עם הקיר שבתוכם הם מונחים.
  • הפרדה בין חדר הרחצה לשאר הבית – יש שיטות שונות שמפרידות בין חדר רטוב כמו חדר רחצה לבין הבית, והן מחייבות הפרדה של כמה סנטימטרים לפחות בקירות, בחיבור שבין הקיר לרצפה, במריחת שכבות חומרי איטום ועוד פעולות טכניות שאנשי מקצוע מבצעים. האיטום מחייבת שמירה על גובה מסוים של חומרי האיטום ביחס לרצפה, כך שיהיה ברור שיש שם רשת או חומרי איטום נדרשים.
  • איטום לאחר הבנייה – כל אמבטיה, כל מקלחון, כל אריח וכל מרצפת, כל אסלה וכיור חייבים לעבור איטום בחיבורים שלהם כדי לוודא שאין מעבר מים או חדירת לחות דרך הסדקים והפתחים. יש חומרים שונים שבהם משתמשים לצורך כך, המוכרת ביותר היא רובה מסוגים שונים שאותה מורחים בסדקים שבין האריחים, אבל יש גם חומרי איטום אקריליים שונים שנחשבים ליעילים. יש איטום שתוכלו לבצע בעצמכם לתוספת ביטחון ולתיקונים, ויש איטום שיעשו מומחים.

ישנם כמה סוגים של איטום מרצפות שחובה להכיר.

חשוב לציין כי גם עבודת האיטום האיכותית ביותר לא יכולה להגן על חדר האמבטיה שלכם מפני התיישנות ובלאי טבעי. במקרה כזה דעו כי אינכם חייבים להחליף את חדר האמבטיה הישן בחדש, האופציה הנוספת היא לחדש אותו ולהנות ממראה אסתטי יותר במינימום עלות. לפרטים נוספים בקרו באתר של מלך האמבטיות.

המומחים של ‘גולד איטומים‘ מתאימים את שיטת העבודה לדרישות שלכם. צרו קשר עוד היום!