איטום מרפסת מרוצפת – נמאס מהנזילות!

איטום מרפסות מרוצפות הוא אינו תהליך פשוט משום שהאיטום נמצא מתחת לרצפה וקשה לאתר את מקור הבעיה. אפשר לפענח את מקור הנזילה בדרכים שונות – אפשר לסתום את המרזבים ולהציף את המרפסת, אפשר להשתמש במכשירים תרמיים ייעודיים שמזהים מאין הנזילה מגיעה ואפשר להרים חלק מהמרצפות ולבדוק היכן הבעיה. לאחר שמוצאים את מקור הנזילה יש להחליט באיזו שיטת איטום לבחור. בהמשך יש להפריד בין הריצוף שבתוך הבית ובין הריצוף שמחוץ לבית. כמו כן, יש לדאוג לניקוז מים.

מהם הגורמים לבעיות איטום במרפסות?

ברוב המקרים נוצרת בעיית איטום בשל בנייה לקויה ועבודת איטום שבוצעה באופן שאינו מקצועי. מבנה שנבנה באופן לקוי והתפרק לאחר שנים, מצבים בהם המבנה נבנה ללא ניקוז כפול כפי שנדרש וגרם למים להיכלא עשויים להיות הסיבות לבעיות איטום במרפסות. כאשר בעיות אלו ואחרות אינן מטופלות במהירות הן גורמות לנזקים קשים.

איטום מרפסת מרוצפת - גולד איטומים

מספר כללים עליהם יש להקפיד בעת איטום מרפסת מרוצפת

קיימים הרבה כללים עליהם יש להקפיד כאשר אוטמים מרפסת מרוצפת. בעל המקצוע שאוטם את המרפסת חייב לוודא שהשיפועים נמצאים בכיוון המרזבים, בעלי מפגשים עגולים עם המעקות ושישנה הפרדה בין הדירה והמרפסת.
כמו כן, יש להתקין מערכת ניקוז שיכולה להכיל כמות מספקת של מים (בהתאם לגודל השטח שאוטמים). כלל נוסף הוא לא לפספס את האזורים "הקטנים" ולהקפיד לבצע איטום גם מסביב לשקעי חשמל, בין ומתחת לפנלים ובמקומות נוספים.
אלו הם רק שלושה כללים מבין רשימה ארוכה של נקודות עליהן יש להקפיד כדי לבצע עבודה טובה וכדי לצור מבנה בטיחותי. חשוב לציין שפתרון קוסמטי שכולל רק איטום סדקים לא יחזיק מעמד לאורך זמן ולכן יש לבצע את האיטום מחדש.
איטום מרפסת מרוצפת צריך להתבצע רק על ידי מקצוענים. אתם מוזמנים לפנות אלינו – אל חברת גולד איטומים ולהנות ממרפסת אטומה, יפה ובטוחה.

קראו גם על:

איטום חלונות

איטום מבנים