אלפי ישראלים חווים מדי שנה את החוויה המפוקפקת של נזילות בבית. מי שחווה את העניין, יעיד לבטח על כאב הראש הכרוך בנושא, הן מבחינת זמן ובעיקר מבחינת עלויות. חלק ניכר מתקלות האיטום מתרחשות בקירות החיצוניים של הבית או המשרד ודורשות עבודה באמצעות סנפלינג. כיצד הדבר נעשה? על מה יש להקפיד? במה איטום קירות חיצוניים בסנפלינג כרוך? כל התשובות – מיד.

 

נזילות בקירות החיצוניים – כיצד זה קורה?

בניגוד למרבית התקלות הביתיות המתרחשות עקב שחיקה ועייפות החומר, תקלות הדורשות איטום נובעות, במקרים רבים, מתכנון או ביצוע לקויים כבר בזמן בניית הבית והרכבת מערכות האיטום. לעיתים חוסר מקצועיות היא הבסיס לעניין, לפעמים ניסיון לחסוך בעלויות לעצמם (באמצעות שימוש בציוד זול) או ללקוח (כדי שיבחר בהם מכל החברות). בשורה התחתונה: את מרבית הנזילות – בקירות החיצוניים ובכלל – ניתן למנוע מבעוד מועד.

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

נזילות בקירות החיצוניים – סימנים מקדימים

כדי להבחין בנזילות בקירות החיצוניים לא צריך ידע מקצועי, אלא רק לפקוח עיניים ולהבחין בקילופי צבע וטיח, סדקים בקיר, רטיבות בחלקים שונים, לחות, עובש, שינוי צבע הקיר באזור מסוים (לרוב – כהה יותר), בועות קיר המתפתחות לרוב בצד הפנימי של הקיר, חדירת מים של ממש דרך הקיר, בעיקר בימים גשומים ועוד.

איטום קירות חיצוניים – התהליך

זיהיתם את אחד או יותר מהסממנים שהוזכרו לעיל? זה הזמן לקרוא לאיש מקצוע ולבחון את העניין מקרוב. ניתן לחלק את סוגי הנזילות לשניים – כאלו אשר מקורן קטן ונמצא בסמיכות למוקד הסימן בו הבחנתם, לצד כאלו שלמעשה רחבות הרבה יותר מהסימן החיצוני שלהן, ולכן דורשות טיפול מקיף יותר באופן משמעותי.

בתור התחלה, על איש המקצוע לוודא שהנזילה שנצפתה אינה נובעת מצנרת מים הנמצאת בקיר. לעיתים, קיר חיצוני החשוף לשמש ולאוויר הפתוח, לא יראה סימני נזילה, אך מדובר בהטעיה שעל איש המקצוע לגלות (כלומר – הנזילה קיימת, אך השמש והאוויר ייבשו אותה מבחוץ). בהמשך, על איש האיטום לאתר במדויק את מקור הנזילה ולמדוד את היקפיה, וכן את הנימים שיצרה. חברת איטומים מתקדמת נוטה להשתמש בטכנולוגיה חדשנית של שימוש במצלמות תרמיות מתקדמות. עכשיו, כך שנותר הוא לבחור בדרך התיקון הרצויה ולהעניק לכם הצעת מחיר.

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

 

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג – מתי זה מתאים?

ישנן מספר דרכים מרכזיות לאיטום קירות חיצוניים, אם כי הדרך החדשנית ביותר, היעילה ביותר והחסכונית ביותר הינה זו הנעשית באמצעות מתקן סנפלינג. איטום קירות חיצוניים בסנפלינג מתאים, בראש ובראשונה, לקירות גבוהים ולא לכאלו אליהם ניתן להגיע באמצעות סולם או כיסא ייעודי. מעבר לכך, מקרים רבים נחשבים לאידיאליים לאיטום קירות חיצוניים בפרט, ואיטום באמצעות סנפלינג בכלל. בין המקרים הנפוצים ביותר נמצאים איטום סדקים נראים וחבויים בקירות חיצוניים גבוהים; חורים גלויים בקירות החיצוניים הדורשים איטום מיידי; איטום צינורות ומרזבים הממוקמים בקירות החיצוניים; איטום חלונות קירות חיצוניים שהותקנו לא כראוי; ועוד.

מה לוודא בזמן הזמנת שירות איטום קירות חיצוניים בסנפלינג?

איטום באמצעות סנפלינג הוא תחום הדורש ידע, ניסיון, לצד מקצועיות רבה והקפדה על בטיחות העובדים. אל תתפשרו על סטנדרט נמוך מכך! בנוסף, חשוב להתאים את סוג האיטום לסוג הקיר ולחומרים ממנו הוא עשוי. בימינו, בניגוד לעבר, לא כל הקירות (בטח בעסקים ומבנים מסחריים) בנויים עם אותם חומרי בטון. יש לתת את הדעת על הנושא עם אנשי המקצוע ולוודא שהתיקון המוצע תואם. זאת ועוד, מוטב לבדוק מה משך האחריות המוצעת לכם על עבודת האיטום, וכן האם נדרשת עבודת תחזוקה שוטפת על מנת לשמר את האיטום באופן מיטבי.

בהצלחה!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.