איטום ביריעות ביטומניות – מהן היריעות הביטומניות וכיצד הן תורמות לחיינו?

עבודות איטום ביריעות ביטומניות הפכה להיות נפוצה ביותר משום שבעזרת היריעות יכול האיטום להחזיק מעמד למשך זמן רב גם כאשר מזג האוויר קיצוני, בצורה זו ניתן למנוע נזילות מטרידות שעלולות לפגוע במבנה ובאיכות החיים של בני הבית.

איטום באמצעות יריעות ביטומניות

היריעה הביטומנית מורכבות משני חלקים – החלק הראשון הוא הביטומן שנוצר בעקבות זיקוק נפט שעובר חימום, מגיע לטמפרטורה של החדר והופך למוצק. ביטומן שמשמש לצרכי איטום יועשר בפולימרים ויעבור תהליך שבמהלכו מוזרמות בועות אוויר שנמצאות בטמפרטורה גבוהה. החלק השני ממנו עשויות היריעות הוא השריון שעוטף את הביטומן ומגן עליו מפני שינויים בטמפרטורות כך שהוא נותר עמיד.

עבודות איטום ביריעות ביטומניות הפכה להיות נפוצה ביותר משום שבעזרת היריעות יכול האיטום להחזיק מעמד למשך זמן רב גם כאשר מזג האוויר קיצוני, בצורה זו ניתן למנוע נזילות מטרידות שעלולות לפגוע במבנה ובאיכות החיים של בני הבית. קראו עוד על – איתור נזילות.

יתרון נוסף של איטום ביריעות ביטומניות הוא שלאחר העבודה אין צורך לתחזק גגות או להלבין אותם. ניתן לומר כי היריעות הביטומניות הן חומר האיטום העמיד ביותר מכל חומרי האיטום. שימוש ביריעות איכותיות וביצוע עבודה טובה יאפשר לאיטום להישמר במשך 10 שנים ומעלה.איטום ביריעות ביטומניות

סוגים של יריעות ביטומניות

היריעה הביטומנית קיימת ב- 2 סוגים מרכזיים: הסוג הראשון נקרא: "יריעות APP" – מדובר על יריעות עמידות מפני חום ושמש כך שהן מאוד מתאימות לאיטום גגות. הסוג השני של היריעות הביטומניות נקרא בשם: "יריעות SBS – יריעות אלו עמידות בפני קור קיצוני ולכן הן מתאימות לאיטום רצפות, גגות שממוקמים בצפון, מקלטים ומרתפים. יש לציין כי היריעות אלסטיות מאוד ולכן לא כדאי להשתמש בהן כדי לאטום אזורים שנמצאים במקום חם, טמפרטורות גבוהות עשויות לפגוע בהן.

שלבי עבודת האיטום ביריעות ביטומניות

תהליך האיטום כולל מספר שלבים: מריחת פריימר, שטיפת המקום, פרישת יריעות תוך הקפדה על חפיפה בגודל הנכון, הלחמת יריעות בעזרת מבער, גימורים ובדיקה במהלכה יש לבדוק שהקצוות של היריעות צמודות לקיר. בהמשך יש למרוח את האזור בחומר שיחזק את האחיזה. ניתן להבין שלא פשוט לבצע את פעולת האיטום משום שכפי שהוסבר מדובר על תהליך שדורש ידע, מיומנות ודיוק ולכן חשוב לבחור בבעל מקצוע שמתמחה בביצוע עבודת איטום באמצעות יריעות ביטומניות.

זהירות! חאפרים!

בחירת בעל המקצוע הינה קריטית ביותר משום שכמו בתחומים רבים גם במקרה של עבודות איטום קיימים חאפרים. החאפרים עשויים שלא להקפיד על גימור היריעות, לא לבדוק את ההלחמה ולהשאיר את בני הבית חשופים לדליפות, הם עשויים להשתמש ביריעות שאינן איכותיות במטרה לחסוך כספים ולבצע עוד מגוון מניפולציות שישאירו את הלקוחות חסר אונים. כדי למנוע מצב של שימוש ביריעות לא איכותיות יש לוודא שהיריעות מכילות תו תקן אירופאי או ישראלי. מעבר לזאת, יש לבדוק היטב את איכותו של בעל המקצוע, לקבל המלצות ממכרים ולא להתפשר על בעלי מקצוע שמציעים מחירים נמוכים באופן קיצוני.