מהו איטום ולמה זה חשוב?

איטום גג ללא הרמת ריצוף

לקראת החורף, בכדי למנוע דליפות, נזילות וסתימות מומלץ לבצע איטום מבנה לגג או לקירות החיצוניים של המבנה.

סוגי איטום

ההבדל בין איטום בזפת לאיטום באמצעות יריעות

איטום בזפת הוא בעצם שיטת האיטום הותיקה ביותר כאשר הזפת עצמו מיוצר לרוב מפחם או משילוב של עץ ונפט. מדובר בנוזל במרקם צמיגי כאשר היתרון הבולט ביותר של הזפת הוא היותה חומר עמיד וחזק מאוד, לכן היא מתאימה לצורך עבודת האיטום. פעולת האיטום הינה פשוטה שכן כל מה שצריך הוא ליישם אותה על גבי הגג ולאחר מכן מבצעים הלבנה של הגג במטרה לקבל איטום איכותי ועמיד עוד יותר.

שיטה נוספת שלמעשה החליפה בעידן שלנו את תהליך הזיפות נקראת איטום באמצעות יריעות ביטומניות. מדובר בשילוב של חומרים אקריליים המדמים פלסטיק כאשר ניתן לבצע איטום בשיטה זו אך ורק אם הגגות עשויים בטון או גגות שכבר עברו תהליך איטום מאותו הסוג. את היריעות פורסים על גבי הגג עצמו. בשני המקרים חשוב מאוד לוודא כי הגג נקי ויבש לגמרי. את היריעות מלחימים לגג מה שמונע חדירה של המים לתוך המבנה.

ליצירת קשר זריזה ומידע על השירות נא למלא את הפרטים וניצור קשר בהקדם:

השירותים של חברת גולד איטומים כוללים:

  • סיוד גגות
  • זיפות גגות
  • איטום מקלטים
  • איטום מרתפים
  • תיקון של גגות
  • שירותי יעוץ תוך מתן מגוון פתרונות לבעיות איטום במבנים ישנים או חדשים

החשיבות של איטום מקצועי

מים הם האויב מספר 1 של קירות ותקרות הבית. חדירה של מים בעונת החורף עלולה לגרום לרטיבות במקרה הפחות גרוע ולהתפוררות של הקירות ולהופעה של עובש במקרים קיצוניים. כידוע עובש נחשב למפגע תברואתי ממנו קשה מאוד להיפטר.

כדאי לזכור כי איטום איכותי ומקצועי המתבצע על ידי קבלן איטום מנוסה מסייע לשמור על איכות הנכס בו אנו גרים ושומר עליו הן מבפנים והן מבחוץ. ברגע שמים חודרים פנימה מכל סיבה שהיא, הדבר פוגע בעקיפין בערך ובשווי הנכס וגורם לנו להתעסקות בלתי פוסקת עם שיפוצניקים, קבלנים ואינסטלטורים – תהליך מתמשך הדורש מאיתנו להשקיע לא מעט כספים, מה גם שתהליך של שיפוץ מביא איתו המון בלאגן, לכלוך, אבק ועלול להימשך זמן רב.

מסיבות אלו וסיבות רבות נוספות כדאי להשקיע בתהליך איטום מקצועי, לפנות לחברה שתבחן את הגג שלנו ותספק לנו הצעת מחיר מסודרת תוך פירוט מלא של כל תהליך האיטום ובחירת חומרי הגלם המתאימים לגג. איטום מקצועי מונע נזילות ורטיבות, שומר על הגג ועל הנכס לאורך שנים ומאפשר לנו שקט נפשי ואיכות חיים.

חשוב לזכור שתמחור תהליך האיטום הינו משתנה ותלוי מאוד בסוג הגג, סוג האיטום שבוצע קודם לכן, רמת הלכלוך שיש על הגג, האלמנטים שנמצאים עליו ולכן כל תהליך איטום מתומחר בצורה שונה.

כבר למעלה מ-30 שנה שחברת גולד איטומים מתמחה במתן שירותי איטום וזיפות גגות למגוון לקוחות במגזר הפרטי והעסקי. קבלני האיטום של גולד איטומים מוסמכים על פי חוק לביצוע עבודות איטום בגובה תוך הקפדה על שימוש בחומרי הגלם האיכותיים והמתקדמים ביותר בתחום. לכל עבודת איטום מתלווה תעודת אחריות מלאה לאורך שנים רבות ואנו לוקחים אחריות על כך תהליך האיטום ועל כל שלביו. אנו מתמחים במתן פתרונות איטום מתקדמים ומקפידים על שירות מקצועי, שקיפות לאורך כל התהליך, מחיר הוגן ועמידה בלוח זמנים תוך ביצוע איטום ברמת גימור גבוהה והקפדה על ניקיון.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן