איטום שלילי

מהו האיטום השלילי ובאילו מקרים יש לבצעו?

איטום שלילי מיועד למרתפים, קירות פנים ואזורים שאינם נגישים. האיטום נקרא בשם "איטום שלילי" משום שבניגוד לאיטום הרגיל שמתבצע מחוץ למבנה הוא מתבצע מצדו ההפוך – הפנימי. במקרים אלו מגיע לחץ המים מהכיוון ההפוך והסכנה היא ניתוק החומר מהתשתית.

כדי לפתור את בעיית הרטיבות כולל האיטום השלילי שימוש בחומרי איטום שעמידים בפני לחץ מים שמגיע מחלקו האחורי. חומרי האיטום שמתאימים לעבודות איטום שלילי הם: פוליאוריטן נוזלי, חומרים אפוקסיים, צימנטים הידראולים וחומרים נוספים שניחנים בגמישות ויכולת היצמדות רבה.

תהליך מורכב שחייב להתבצע במקרה של איטום כושל

כפי שציינו – האיטום השלילי מתבצע במערכת החיצונית במקלטים, מרתפים ומבנים תת קרקעיים שלא נאטמו כפי שצריך לפני בנייתם. כדי לבצע את העבודה יש לבחור בעל מקצוע מנוסה שמתמחה בעבודות איטום שלילי. חשוב לדעת שעלויות התיקון יהיו גבוהות יותר מעבודות איטום חיובי (איטום רגיל). כמו כן, ייתכן שהחלל לא יהיה ניתן לשימוש במהלך התיקון.

איטום חיצוני דורש פעולות הכנה כך שלפני התחלת העבודה צריך בעל במקצוע להסיר את כל החומרים מהתקרה והרצפה במטרה לחשוף את הבטון. במידה שיש צורך בכך צריך להסיר גם את הריצוף.

לאחר מכן, על בעל המקצוע לנקות את הבטון כך שלא יימצאו עליו חלקים סדוקים או לא יציבים. כמו כן, יש לנקות מתכת חלודה, לסתום את הסדקים, לצקת בטון במקומות בהם הוא חסר ולהחליק אותו. בשלב האחרון יש להרטיב את המשטח במים ולצפות אותו בחומר צמנטי שעליו מניחים רשת פיברגלס. לאחר שהמשטח מתקשה יש לצפות אותו בשכבה אחת או שתיים.

זהירות – הזנחת המצב תעלה ביוקר בהמשך!

קבלת שירות מבעל מקצוע מנוסה תוכל למנוע פגיעה באיכות החיים ופגיעה בבריאות. כמו כן, תסייע העבודה בשמירה על יציבות המבנה וערכו. הזנחת כשלי האיטום עלולה להחריף את הבעיה ולדרוש השקעה כספית גבוהה לצורך ביצוע התיקונים.

אולי יעניין אותך גם:

אם הבחנתם בכשלי איטום במרתף, בקיר פנימי או באזורים שאינם נגישים אתם מוזמנים לפנות אל חברת גולד איטומים ולקבל שירות מקצועי ואמין.

אלו יתרונות מציע לכם הצוות המקצועי מבית "גולד איטומים"?

מומחיות וניסיון רב - שירותי איטום מרתפים, איטום שלילי במרתף, מקלטים ומבנים תת קרקעיים כמו מקלטים, קומות מרתף וחניונים.

תהליך עבודה מוקפד ומיומנות ביצועית גבוהה.

שימוש בחומרי אטימה בטכנולוגיה מתקדמת.

תוצאות איכותיות - הנשמרות לאורך זמן.

מזעור עלויות - הכרוכות בפירוק וחידוש התשתיות הפנימיות כמו ריצוף וטיוח.

איטום שלילי בטיקטוק