איטום בריכות

בניית בריכה כוללת בתוכה מספר גורמים שונים, כאשר אחד המרכזיים ביותר הוא נושא האיטום. תמחור מערכת איטום בריכה, היא הוצאה הנלקחת בחשבון בתחשיב והתקציב הכללי של בניית הבריכה.

מערכת האיטום לבריכה חייבת להיות ברמה הגבוהה ביותר, תוך שהיא נבנית בהשקעת מאמצים רבים, ושמירה על שלבי עבודה מסודרים לפי נהלים מוקפדים. את הבריכה יש לאטום גם מבפנים, שם תתבצע מרבית העבודה, וגם מבחוץ על מנת למנוע רטיבות שיכולה להגיע מהקרקע.

איך מתחילים?

לפני שנתחיל להכין את התשתית, חובה לתכנן מראש לפרטי פרטים את כל הקונסטרוקציה. פרטי היציקה, עצרי מים, האינסטלציה, החשמל, פתחי סינון וניקוז ועוד.
חשוב לדעת שאת היציקה עצמה עושים ביחד, כלומר יציקת רצפה וקירות ללא הפרדה.

התשתית

יש לבצע תיקונים חיצוניים במידת הצורך בבטון. חוטי ברזל חשופים, אזורים חשופים וכדומה. לאחר מכן יש לבצע אשפרה. אחרי שלב היציקות מגיע שלב ההצפה. הוא קיים כדי לוודא כי אין נזילות. לאחר מכן יגיע שלב הנקיונות.
חשוב להקפיד כי התשתית נקייה. את הבטון יש להרטיב כ- 24 שעות לפני שמתחילים לבצע את עבודות הטיח.

קירות ורצפה

כדאי מאוד לבצע את עבודות הטיח עם מכונת טיח ייעודית. יש לוודא כי שכבת הטיח מסורקת והמשטח עצמו ישר. בסיום מריחת הטיח צריך לחכות ולהמתין. לאחר שראינו כי הכל יבש, בעזרת מסור לגירוד טיח צריך לבצע יישור סופי.

האיטום

על הטיח או ישירות על גבי הבטון יש להנחיל את שכבות הטיח. חשוב להקפיד על כך שהשתית נקייה ויבשה, שאין לכלוך, אבק או שומנים. אחרי שווידאתם כי שכבת האיטום הראשונה כבר יבשה יש למרוח את השכבה השנייה. נהוג למרוח את השכבה הראשונה בגוון לבן בעוד את השכבה השנייה מורחים בגוון אפור. שימוש בשני צבעים אלו עוזר לנו לבצע בקרה ולראות שהמריחה בוצעה כמו שצריך מבלי לפספס אפילו סנטימטר.

בין הקירות לרצפה, נעשה שימוש ברשת אינטרגלס שתוטמע בין 2 שכבות האיטום. מומלץ לבצע בדיקת אטימות כשבוע לאחר סיום עבודות האיטום.

האריחים

בסיום שלב האיטום, מתחיל שלב הדבקת האריחים. 4 ימים לאחר שעבודת האיטום הסתיימה ונעשו בדיקות האטימות.

כפי שאתם יכולים לראות, איטום בריכה זו עבודה מורכבת הדורשת שימוש בחומרים האיכותיים ביותר, ידע, תכנון מקיף הלוקח בחשבון אין ספור גורמים שונים על מנת לספק את האיטום המושלם. כאשר מתחילים בבניית בריכה, האיטום הוא מרכיב מרכזי ויש לוודא שאך ורק אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר אחראים על ביצוע האיטום. לפרטים נוספים על איטום בריכות צרו איתנו קשר.

דוגמאות איטום בריכות